Nie matura lecz chęć szczera…

Lawinę komentarzy wywołało zwolnienie ze stanowiska wieloletniego prezesa stadniny w Janowie Podlaskim Marka Treli i powołaniem na jego miejsce Marka Skomorowskiego. Wszystko dlatego, że Agencja Nieruchomości Rolnych, która jest odpowiedzialna za tę zmianę nie podała jej przyczyn.
Odwołany prezes to wyjątkowy specjalista w dziedzinie hodowli koni, cieszący się także światowym uznaniem. Niedawno objął stanowisko wiceprezydenta Światowej Organizacji Konia Arabskiego.
Jego kariera w Janowie Podlaskim trwała 38 lat, którą rozpoczął jako weterynarz. Wśród swoich byłych współpracowników Marek Trela cieszy się bardzo dobrą opinią fachowca. Powołanie Marka Skomorowskiego jako nowego prezesa stadniny budzi wiele kontrowersji, głównie ze względu na krążące w sieci słowa nowego prezesa. Dotyczą one jego doświadczenia w pracy z hodowlą koni i brzmią następująco: „Już widzę, że będzie to moja pasja życiowa. Wcześniej też bardzo uwielbiałem konie, ale nie miałem takiej bliskiej styczności z nimi”.
Jednak jak powszechnie wiadomo: “Nie matura, lecz chęć szczera…”

D.K

Cytowana wypowiedź pochodzi z programu Polsat News emitowanego 22.02.2016 r. http://www.ipla.tv/2016-02-22-tylko-koni-zal/vod-6542197