KOD na Dzień Dziecka w Sosnowcu

W niedzielę 29 maja śląski KOD zorganizował festyn dla dzieci z okazji ich święta. W programie znalazło się wiele aktywności ruchowych i atrakcji.

W dzień dziecka dla bardziej ruchliwych była gra „w kometkę”, gra w klasy czy konkurs rzucania piłeczkami do tarczy, a piłeczki trzeba było gonić po całym placu. Malowanie kolorowymi kredami na asfalcie zaowocowało powstaniem fantastycznych kwiatów, stworów i wzorów.
Bardziej kameralnie można było rysować przy stoliku ulubione postacie z bajek czy posłuchać czytanych na głos książeczek. Nie sprawiało trudności zdobycie słodkiej nagrody. Było też stoisko informujące o prawach dziecka.
Największym jednak powodzeniem cieszyło się miejsce, gdzie maluchom malowano buzie. W dość krótkim czasie w zabawach uczestniczyły dzieciaki z twarzami kotków, misiów, tygrysków a nawet jedna urocza mała księżniczka Fiona.
To była jedna z pierwszych akcji KOD przeznaczona dla milusińskich, ale zdecydowanie nie ostatnia. KOD prócz edukacji obywatelskiej ma bowiem zamiar pobudzać społeczności lokalne do uczestniczenia i współorganizowania takich właśnie imprez przeznaczonych dla mieszkańców w różnym wieku. Z dziećmi spotkamy się zapewne jeszcze nie raz tego lata na piknikach w różnych miastach Śląska.

Katarzyna Majowska