Hanna Suchocka honorową przewodniczącą Komisji Weneckiej

Hanna Suchocka została dzisiaj (10.06) jednogłośnie wybrana na pozastatutową funkcję Honorowej Przewodniczącej Komisji Weneckiej. Kadencja Suchockiej w komisji Weneckiej wygasła z końcem kwietnia, wcześniej obecny rząd zdecydował o nieprzedłużaniu jej.

Wniosek o przyjęcie uchwały w sprawie ustanowienia Suchockiej honorową przewodniczącą złożył przewodniczący Komisji Weneckiej Gianni Buquicchio. Decyzję argumentował faktem, że Suchocka była wieloletnią, szanowaną członkinią komisji. Stwierdził również, że warto ją przy sobie zachować. W praktyce przyjęcie wyżej wspomnianej uchwały oznacza, że Suchocka będzie mogła brać udział w pracach Komisji Weneckiej, mimo że formalnie nie będzie członkinią tej instytucji.

Hanna Suchocka wchodziła w skład komisji nieprzerwanie od 1991 roku. Została drugim honorowym przewodniczącym komisji w historii. Jako pierwszy pełnił tę funkcję Péter Paczolay z Węgier.

am

One thought on “Hanna Suchocka honorową przewodniczącą Komisji Weneckiej

  • 11 czerwca 2016 at 14:22
    Permalink

    … “że Suchocka będzie mogła brać udział w pracach Komisji Weneckiej, mimo że formalnie nie będzie członkinią tej instytucji”. OBŁĘD KONTROLOWANY w wykonaniu KW ? :))

Comments are closed.