Zakodowane Wakacje – Początek

W niedzielne popołudnie 3 lipca zostały w Mikołowie zainaugurowane „Zakodowane Wakacje”. Mikołów przywitał KOD-erów piękną słoneczną pogodą, choć jeszcze o poranku wydawało się, że wygra z nami deszcz. Około godziny 14 przy mikołowskich Plantach
w okolicach Domku Harcerskiego, na asfaltowym boisku wyrosły dwa namioty.
Wokół nich pojawiło się kilkanaście osób, parę stolików, mnóstwo krzeseł oraz różne akcesoria. Przy jednym ze stolików usiadła pani Zosia – prawdziwa artystka – i zaczęła malować; na twarzach i ramionach wyłaniały się misterne, kolorowe ornamenty. Coraz więcej przechadzających się osób wzbudzało zachwyt wesołymi słoneczkami i kolorowymi kwiatami; wiele dzieci zmieniało się w zwierzątka. Tuż obok stało tajemnicze, okrągłe pudło, wieszak i lustro; każde dziecko mógł wyciągnąć z kuferka ciekawe nakrycie głowy czy perukę – i nagle w okolicy, zamiast zwykłych malców, biegało kilka królewien i innych niezwykłych postaci. Przychodziło coraz więcej dzieci w różnym wieku. Zaroiło się od białych baloników z logo KOD-u, które otrzymywał każdy, kto chciał. W pobliżu namiotów dużo się działo: mali uczestnicy mogli wypełniać ogromną kolorowankę, narysować wagonik „Pociągu do demokracji”, rzucać do celu woreczkami i piłeczkami, pobiegać, pośpiewać, potańczyć. Dla każdego znalazło się coś miłego. Dorośli rozmawiali o ważnych i mniej ważnych sprawach.

Niestety, to co dobre szybko się kończy; już ok. 18 zniknęły namioty i wszystkie atrakcje, tylko na boisku biegały dzieci, a na ich uśmiechniętych buziach i rączkach widać było kolorowe malowanki.

Mikołów serdecznie dziękuje KOD-erom z Tychów, Katowic, Gliwic, Sławkowa, Chorzowa i Częstochowy za wsparcie, a tym z Rybnika, Częstochowy i Zagłębia za udział w inauguracji „Zakodowanych Wakacji”. W każdą wakacyjną niedzielę będzie można bawić się z nami w różnych miastach województwa śląskiego.

H.K.

Kolejne zaKODowane wakacje odbędą się:

17.07 Sosnowiec Park Sielecki,
7.08 Gliwice, Park Chopina,
24.07, 7.08, 21.08 Częstochowa Promenada Niemena,
4.09 Sosnowiec Park Sielecki,
20.08 Bytom Amfiteatr