“Uratuj sobie życie” z KODem

Śląski KOD prowadzić będzie kampanię pt. „Uratuj sobie życie”. Chcemy rozpropagować tzw. karty życia, na których zapisuje się wszystkie najistotniejsze, z punktu widzenia ratownictwa medycznego, informacje (choroby, alergie, przyjmowane leki). Karty takie wzorem innych państw UE, przechowywane są …w lodówce (dlatego np. niemiecki ratownik po przybyciu do mieszkania osoby nieprzytomnej pierwsze kroki kieruje zawsze do lodówki).
Karty oraz specjalne opakowania do ich przechowywania będą dostępne w naszym namiocie.
Ta kampania wpisuje się w jeden z głównych celów edukacyjnych KODu czyli budowę społeczeństwa obywatelskiego, społeczeństwa odpowiedzialnego nie tylko za swoich bliskich ale i za sąsiadów, mieszkańców swojej miejscowości, regionu, państwa.. Po prosty chcemy by nasi rodacy rozejrzeli się dookoła, zainteresowali swoim otoczeniem, ludźmi, z którymi codziennie spotykają się w windzie, żeby patrzyli sobie w oczy ale żeby patrzyli z życzliwym zainteresowaniem.
W trakcie dyżurów w namiocie odpowiadać będziemy również na pytania mieszkańców, informować o naszych działaniach o możliwości przystąpienia do stowarzyszenia.
Spotkacie nas od najbliższego wtorku tj. od 16.08-22.08 w godzinach od 14-18.30 w Katowicach, pod Separatorem (od strony palm), w specjalnie oznaczonym namiocie.

Gotową do wydruku kartę można pobrać tutaj.

 

2 thoughts on ““Uratuj sobie życie” z KODem

 • 29 sierpnia 2016 at 10:12
  Permalink

  Czy rzeczywiście zaleca się schować kartę _w_ drzwiach lodówki?
  Praktyczniej jest przyczepić magnesem na drzwiach, gdzie byłaby doskonale widoczna.

  • 31 sierpnia 2016 at 11:49
   Permalink

   W razie czego to służby ratunkowe wiedzą, że informacja o stanie zdrowia i zażywanych lekach jest przechowywana w drzwiach lodówki od ich wewnętrznej strony i tam zaglądną w pierwszej kolejności.
   Oczywiscie trzeba ją tam włożyć w jakiejś plastikowej kopercie aby nie zamokła.

Comments are closed.