“Od KOR-u do KOD-u” – relacja z manifestacji

Manifestacja upamiętniająca porozumienia sierpniowe za nami. Pod pomnikiem Powstań Śląskich zebrali się nasi członkowie i sympatycy aby wspólnie pokazać, że nadal pamiętamy o postulatach, które pierwsza „Solidarność” przedstawiła 36 lat temu. Okazuje się, że znów część z nich musi być powtarzana w obliczu działań aktualnego rządu. Tak też się stało.

W trakcie manifestacji przemawiali przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji a także specjalnie zaproszeni goście -­ ci, którzy brali czynny udział w wydarzeniach roku 80. Pomiędzy wystąpieniami przypominano te postulaty, wtedy wystosowane do władz PRL, które po ponad trzydziestu latach znów wymagają uwagi.

Nie obyło się oczywiście bez flag i okrzyków sprzeciwu wobec działań rządu a w namiocie informacyjnym stojącym przy miejscu manifestacji można było składać deklaracje członkowskie, zdobyć Kartę Życia oraz zwyczajnie porozmawiać i zapytać o wszelkie sprawy związane z KODem. W trakcie manifestacji można także było nas wesprzeć datkami, które zbierali nasi przedstawiciele kwestujący z puszkami.

Wszystkim, którzy przybyli na dzisiejsze wydarzenie serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne wydarzenia!

Tomasz Muzyczyszyn