Wiele ważnych wydarzeń – DOŁĄCZ!

W najbliższym czasie KOD Śląskie organizuje kilka bardzo ważnych wydarzeń.

Wśród wielu organizowanych przez nas wydarzeń nadchodzi kilka, którym chcemy poświęcić szczególną uwagę.

Pierwszą i najważniejszą z nadchodzących akcji będzie Strajk Obywatelski 13 grudnia. W datę tak ważną dla historii walki polskiego społeczeństwa o demokrację i wolność musimy, niestety, przypomnieć władzy o jej obowiązkach i o tym, że nie zgodzimy się na jawne łamanie prawa i podstaw demokratycznego ustroju. Jeżeli tylko możesz – przyjdź z lampionem na katowicki rynek i pokaż, że nie jest Ci obojętne psucie prawa i kraju, w którym żyjesz.

Pamiętając o wydarzeniach, które miały miejsce w naszej okolicy chcemy także upamiętnić pacyfikację kopalni Manifest Lipcowy. Spotkanie poświęcone tym wypadkom odbędzie się 15 grudnia w Jastrzębiu-Zdroju.

Niemniej ważną sprawą jest także program samego Stowarzyszenia. W związku z tym, przy okazji organizowanego przez nas w styczniu spotkania z Krzysztofem Łozińskim, przeprowadzimy debatę programową tak aby każdy jej uczestnik mógł mieć rzeczywisty wpływ na kształtowanie dalszych działań KOD.

Niemniej gorąco zachęcamy także do udziału w najbliższej akcji wspólnego czytania Konstytucji 18.12 – szczegóły podamy już wktótce.

Wszystkie osoby, które chcą nam pomóc w organizacji nadchodzących wydarzeń bardzo prosimy o kontakt mailowy na adres slaskie@ruchkod.pl – w tytule proszę podać, o które wydarzenie chodzi.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!