W obronie Puszczy Białowieskiej- Nam nie jest szyszko jedno!

Nam nie jest szyszko jedno!

Tu na Śląsku wspieramy obrońców puszczy!

30 czerwca 2017r. w Katowicach, plac Wolności- godzina 15:00 !
Jest to ogólnokrajowa akcja protestacyjna przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej.
Puszcza Białowieska to unikatowe i niepowtarzalne miejsce. Ostatni zwarty fragment pierwotnego lasu, porastającego niegdyś Europę. Niestety musi zmagać się z największym zagrożeniem – ludźmi, którzy próbują zrobić z niej plantację desek.

Nie ma naszej zgody na niszczenie tego unikalnego miejsca. Została przekroczona czerwona linia – pod piły trafiają drzewostany ponad stuletnie. W pień wycinane są nie tylko świerki, rzekomo „martwe” z powodu korników, ale również, a nawet przede wszystkim zdrowa drzewa innych gatunków. Te straty są nie do naprawienia. Puszczy grozi zaś wykreślenie z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, a wtedy nie będzie na nim ani jednego polskiego obiektu przyrodniczego. Wycinka ma zaś podłoże jedynie ekonomiczne – szybki zysk dla niewielkiej grupy osób.

W obronie Puszczy Białowieskiej zgodnie występują specjaliści zarówno z Polski, jak i całego świata. Od paru tygodni trwają protesty w samej puszczy. Można je wspierać na wiele sposobów. My wybraliśmy spotkamy się na Palcu Wolności i przeprowadzimy akcję edukacyjną.