Komunikat Zarządu Regionu KOD Śląskie 29-11-2017

 Komunikat Zarządu Regionu KOD Śląskie 

Koleżanki i Koledzy,

Załączona grafika to już przeszłość.
W najbliższych dniach obecna władza wejdzie w „niebieską strefę”. Prawo i Sprawiedliwość reprezentowana przez prokuratora Piotrowicza wspólnie z Prezydentem Dudą wymierzają właśnie ostatni cios w niezależne sądownictwo powszechne w Polsce poprzez zamach na Krajową Radę Sądownictwa i Sąd Najwyższy. Dziś nie ma ważniejszej sprawy niż obrona Wolnych Sądów – tych redut trójpodziału władzy i naszego – obywateli – bezpieczeństwa.

Wracamy pod Sądy. 30 listopada 2017 r. o godzinie 19:00, spotykamy się nieformalnie w Katowicach przy ul. Francuskiej 38 pod Sądem
Okręgowym oraz pod innymi Sądami w województwie. Chcemy pokazać, że czuwamy i jesteśmy gotowi do protestu ciągłego, na początek w dniach od 5 do 8 grudnia.

5 grudnia 2017 r. o godzinie 15:00 w Warszawie rozpoczyna się Zgromadzenie Narodowe obywateli pod Sejmem RP. Wzywamy: kto może niech w ten dzień będzie w Stolicy, by pokazać władzy, że nie pozwolimy na zmianę ustroju Polski.

5 grudnia 2017 r. o godzinie 19:00 przyjdziemy też pod Sądy w całym województwie i będziemy tam codziennie. 6 grudnia. 7 grudnia. 8 grudnia… Do skutku.

Pokażmy, że presja ma sens. Tak jak pokazaliśmy to w lipcu.
W zaistniałej sytuacji nasze wewnętrzne sprawy odkładamy na drugi plan.