Nie bądź obojętny

Co nas łączy?

Łączy nas skrawek Ziemi, na którym żyjemy od 1500 lat. Ziemi, w którą wsiąkała krew i pot naszych przodków i którą oni pozostawili nam w spadku. Ziemi, która nas żywiła i za którą jesteśmy odpowiedzialni wobec przodków oraz naszych dzieci i wnuków.

Łączy nas wspólna historia, tradycja i dorobek kulturalny naszego narodu, ale również nauki z nich płynące.

Łączy nas mowa ojczysta i świadomość, iż tylko tutaj jesteśmy u siebie. Ale u siebie możemy się czuć jedynie wtedy, gdy stanowimy wspólnotę wolnych obywateli świadomych swych praw i obowiązków – bo tylko ludzie wolni mogą być braćmi.

Po to nasz naród w powszechnym referendum uchwalił i przyjął KONSTYTUCJĘ, aby ustalić zasady organizacji państwa i zakres władzy, jaki nad każdym z nas temu państwu powierza. Aby każdy z nas mógł się czuć w Polsce u siebie.

Dziś, gdy grupa aktualnie trzymająca władzę od czterech lat kradnie sobie uprawnienia, które im się z mocy KONSTYTUCJI nie należą, stworzyła prawa zmieniające nas w niewolników – nie możemy milczeć.

14 lutego weszła w życie „ustawa kagańcowa” – ostatni gwóźdź do trumny polskiego państwa prawa, przekształcająca nasz ustrój w autorytarny opresyjny reżim.

Dlatego apelujemy do wszystkich Polaków czujących się członkami dumnego narodu kochającego wolność słowami Mariana Turskiego: 11 przykazanie – Nie bądź obojętny!

Bo faszyzm nie spada z nieba. Twoich praw obywatelskich nikt za Ciebie nie obroni przed reżimem, jeśli nie obronisz ich Ty sam!

 

Członek KOD nr 9508