NAPISZ kartkę to prof. M. Gersdorf

 

Trwa zamach na polskie sądownictwo. Partia, której nazwy nie warto wymieniać po kolei zawłaszcza kolejne instytucje sądownicze – sądy powszechne, Trybunał Konstytucyjny, Krajową Radę Sądownictwa.

Teraz czas na Sąd Najwyższy.

Artykuł 180 Konstytucji RP mówi, że sędziowie są nieusuwalni. Zgodnie z Konstytucją RP I Prezes Sądu Najwyższego powoływany jest na sześcioletnią kadencję. Pani Profesor Gersdorf pozostaje więc I Prezes SN do 2020 roku. Partia, której działania mają niewiele wspólnego z jej nazwą, próbuje tę kadencję nielegalnie przerwać, przegłosowując ustawę łamiącą Konstytucję RP. Chce przenieść część sędziów Sądu Najwyższego, w tym I Prezes SN Profesor Małgorzatę Gersdorf, w stan spoczynku, skracając tym samym jej kadencję. Małgorzata Gersdorf, chcąc przestrzegać Konstytucji, nie może się podporządkować tym nielegalnym działaniom PiS-u.

Sejm w trybie orient ekspresu przyjął poprawki do ustawy do SN, odrzucając poprawki opozycji. Ustawa ta po przyjęciu przez Senat i podpisaniu przez Prezydenta pozwoli na powołanie sędziów dublerów na miejsca urzędujących sędziów Sądu Najwyższego.
Jednak Profesor Małgorzata Gersdorf trwa na swoim stanowisku, broniąc tym samym poszanowania Konstytucji i zachowania standardów praworządności.

Dlatego proponujemy spontaniczną akcję, zaproponowaną przez środowisko sędziowskie. Okażmy Pani Profesor nasz szacunek i wsparcie, wysyłając kartki z pozdrowieniami i życzeniami dla Pani Profesor. Na Jej ręce przekażmy nasze wsparcie dla sędziów Sądu Najwyższego. KONIECZNIE muszą to być tradycyjne kartki, bo życzenia mailowe serwery SN potraktują pewnie jako spam.
Akcja już ruszyła, nie tylko wśród prawników, działamy spontanicznie, nikt jej nie firmuje, ale wiedzą o niej IUSTITIANIE i stow. sedziów Themis, Z reguły słane są życzenia zdrowia, siły, wyrazy uznania i wsparcia w trwaniu na stanowisku I Prezesa SN do końca konstytucyjnej kadencji 30 kwietnia 2020 roku.
Marzeniem sędziów jest, aby za jakieś dwa tygodnie rzecznik SN Michał Laskowski pokazał w mediach setki (albo więcej) takich kartek….

Spełnijmy to marzenie!

Kartki wysyłamy na adres:
I Prezes Sądu Najwyższego
Pani prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf
Plac Krasińskich 2/4/6
00-001 Warszawa

Przykładowe życzenia:

Szanowna Pani Profesor,
życzę Pani dużo siły i wytrwałości w trakcie trwania kadencji I Prezes Sądu Najwyższego do 30.04.2020 roku.
Dziękuję za Pani postawę w obronie Konstytucji RP, praworządności oraz wartości.
Bardzo proszę o przekazanie mojego wsparcia wszystkim sędziom Sądu Najwyższego.

Z wyrazami szacunku,

Jeśli chcecie się podzielić swoimi życzeniami dla Pani Profesor, wrzucajcie zdjęcia swoich kartek na stronie wydarzenia.