Kto i dlaczego powinien obserwować wybory?

Co kilka lat oddając głos w wyborach, zatrudniasz samorządowców, parlamentarzystów czy prezydenta, aby w Twoim imieniu zarządzali gminą, powiatem, państwem. To TY jesteś ich pracodawcą. W kolejnych wyborach oceniasz ich pracę, zwalniasz lub przedłużasz umowę. Każdy zatrudniony przez Ciebie kandydat nie dostaje nieograniczonej władzy i nie może robić co chce tylko dlatego, że wybory wygrał. Wiąże go jeszcze prawo, w tym prawo najwyższe – Konstytucja RP. Funkcjonowanie państwa prawa gwarantuje istnienie Demokracji. Bez prawa nie ma wolności.

Czy jesteś pewny/pewna, że w sytuacji, w której mowa o planowanych zmianach w ordynacji wyborczej i sposobie liczenia głosów Twoje prawo do wolnego wyboru nie jest zagrożone?
Czy wiesz, że w najbliższych wyborach samorządowych o ważności wyborów zdecyduje już „zreformowany” przez polityków sąd okręgowy?
Czy kontrolowane przez polityków media publiczne zachowają choć minimum bezstronności w trakcie kampanii wyborczej?

Jeżeli Twoje prawa nie są Ci obojętne dołącz do Obywatelskiej Kontroli Wyborów!

Poszukujemy osób, które gotowe są zostać obserwatorami społecznymi przy komisjach wyborczych w najbliższych wyborach samorządowych oraz osób, które zaangażują się w zbieranie i przekazywanie do Obywatelskiej Kontroli Wyborów wyników głosowania w poszczególnych obwodowych komisjach wyborczych na terenie danego województwa.