Koncert „Na niebieskim fortepianie”

Powracamy jeszcze do 26 marca 2022 r.
W tym dniu Fundacja Artystyczna TST, wraz z instytucją „Katowice – Miasto Ogrodów” zorganizowała w Katowicach koncert.

„Na niebieskim fortepianie” był koncertem przyjaźni i pomocy, koncertem za Waszą i naszą wolność, koncertem otuchy. Dla Polaków i Gości, których serdecznie przyjmujemy pod nasz dach, kłaniając się nisko za  Ich odwagę. Zaśpiewało kilkunastu artystów: Polacy, Ukrainki i Ukraińcy, Białorusinki, a nawet Rosjanin z Brna, który też chciał pokazać szacunek i przyjaźń. Na scenie Miasta Ogrodów wystąpili między innymi Elżbieta Wojnowska i Jacek Kleyff.

Pomysłodawcą koncertu był Tolek Muracki – bard, tłumacz pieśni czeskich, rosyjskich i ukraińskich, autor dziesiątek pięknych własnych pieśni. Zaprosił kilkunastu przyjaciół, z którymi śpiewał, w różnych krajach i różnych językach, a do nich dołączyli mieszkańcy Śląska i przyjezdni z innych krajów.

Członkowie i członkinie Śląskiego Regionu KOD byli współorganizatorami koncertu, zbierali do puszek datki, które następnie będą przekazane fundacji „Nowe miejsce”, jaka w Katowicach zajmuje się obywatelami Ukrainy szukającymi w życiu swojego nowego miejsca.

 

W trakcie koncertu wystąpili:

Jacek Beszczyński
Valeriia Boichenko i Viktoriia Boichenko
Czarnobryvc’i
Piotr Golla
Paulina Juckiewicz
Jacek Kleyff
Aleksej Kudriavcev
Aleksandr Maceradi
Antoni Muracki
Sylwek Szweda
Nazar Tatsyshyn i Roman Chava
Elżbieta Wojnowska

 

Całość prowadził  Piotr Skucha

 


 

 

 Zdjęcia: Ewelina M.K.