Wstęp do destylacji ( co dalej )

Niedosyt to słowo opisujące stan niezadowolenia, wynikający z potrzeby zaspokojenia. Takie odczucia mogliśmy mieć po tym spotkaniu, i dobrze. Profesor Jan Hartman odpowiedział nam na wiele pytań, zanim zdążyliśmy zadać własne.

W pewnej chwili zdałem sobie sprawę, że my wszyscy nie dowiadujemy się niczego nowego. Niejednokrotnie zetknęliśmy się z tymi zjawiskami. Nie zawsze jednak, potrafimy ocenić, to czego byliśmy świadkami, w czym bierzemy ( braliśmy ) udział i jakie procesy dzięki nam zostały uruchomione. Nasz Gość posiada taką umiejętność obserwacji, oceny, “destylacji” tego, czego nieustannie jesteśmy świadkami.

Bardzo dziękujemy za chęć podzielenia się z nami tymi obserwacjami.

Wiele prawidłowości w ocenie zachowań ludzi i przypisywanych im znaczeń zmienia się , traci na znaczeniu. Nowe czasy wymuszają nowe podejście , “płynięcia z KODem”. Tego musimy się nieustannie uczyć, do czego Pan Profesor Nas nieustannie zachęcał.

Nasza przyszłość zależy od Nas i pracy, jaką jesteśmy w stanie wykonać. Dzięki takim dyskusjom wiemy, co należy robić i jaki to może przynieść skutek.

To poczucie “mocy”, jaka mieszka w Nas, jest potrzebne (ale trzeba je utrwalać).

Dzięki takim dyskusjom możemy się nią dzielić, a niejednokrotnie powiększać i wymieniać. Dziękujemy za bardzo dobrze spędzony czas i “niech moc będzie z Nami”

Piotr Laber